Příkazem Zobrazit lze zvolit různé pohledy na vytvářený dokument. Zobrazení Normálně je vhodné pro pořizování textu. Snižuje zdržení při stránkování a překreslováním stránek na minimum. Například se nezobrazují sloupce vedle sebe, zalomení stránek je znázorněno tečkovanou čárou.
Podívejme se na animaci
V zobrazení Rozvržení při tisku připomíná obrazovka list papíru. Zalomení stránek jsou znázorněna novými listy "papíru". Zobrazení se velmi podobá tomu, co se vytiskne na papír. Obrázky nemusí být zobrazeny vždy tam, kde při tisku ve skutečnosti budou.
Podívejme se na animaci
Zobrazení Osnova usnadňuje rychlý pohyb i v rozsáhlých a složitých dokumentech. Umožňuje pohled na celý dokument nebo např. jen na nadpisy kapitol.
Podívejme se na animaci
Zobrazení Rozložení webové stránky zobrazí dokument tak, jak bude vypadat, pokud jej uložíme jako WWW stránku pro umístění na Internetu.
Zvolíte-li příkaz Zobrazit > Lupa, lze v okně Lupa zvolit takový pohled na dokument, který vám v dané chvíli nejvíce vyhovuje.
Podívejme se na animaci
Funkci lupy lze rovněž vyvolat v rozbalovacím seznamu Měřítko zobrazení na panelu nástrojů Standardní.
Tlačítko Zobrazit nebo skrýt na panelu nástrojů Standardní zapne/vypne zobrazení netisknutelných znaků. Symbol znázorněný na uvedeném tlačítku je netisknutelný znak zalomení odstavce, mezera je znázorněna malou tečkou mezi slovy, konec stránky vodorovnou čárkovanou čarou… Tyto znaky se samozřejmě netisknou, i když je zapnuto jejich zobrazení. Vhodné je to při pořizování nebo editaci textu.
Podívejme se na animaci
Všechny možnosti nastavení zobrazení netisknutelných znaků lze nastavit příkazem Nástroje > Možnosti na kartě Zobrazení.
Podívejme se na animaci